Zábor části náměstí omezí na jeden den vjezd do Pardubické nemocnice

13. ledna 2023

Z důvodu prací spojených se stavbou nového pavilonu s urgentním příjmem v Pardubické nemocnici bude v sobotu 14. ledna 2023 uzavřena záborem část náměstíčka před nemocniční lékárnou. Hlavní vjezd do areálu nemocnice z ulice Kyjevská bude možný pouze pro vozy mířící k budovám č. 17, 24 a 30. Ostatní budou muset využít vjezd spodní vrátnicí (od vlakové zastávky).

Náš obor pesimistický není. Na násilné činy na dětech se však zvyknout nedá, říká policejním prezidiem oceněný primář soudního lékařství

6. ledna 2023

Bronzová medaile od Krajského ředitelství policie Pardubického kraje v roce 2015, o pět let později medaile stříbrná a v roce 2022 nově dokonce bronzová plaketa přímo z policejního prezidia za výbornou spolupráci a službu pro kriminální policii a vyšetřování. Všechna tato ocenění má na svém kontě Pavel Toupalík, primář oddělení soudního lékařství Pardubické nemocnice.