Problémy po onemocnění covid-19 mnohdy poukážou i na jinou vážnou nemoc

21. září 2021

Problémy s dechem, bolesti hlavy, poruchy čichu. To je jen zlomek problémů, které mívají lidé i dlouhé měsíce po prodělání onemocnění covid-19. Mnozí z nich se pak ocitnou v ordinacích lékařů, kteří v řadě případů přijdou na jiný, dosud skrytý problém. „Po všech zkušenostech nyní covid-19 vnímám jako nemoc mnoha tváří,“ říká primářka plicního oddělení Pardubické nemocnice Renata Králová, která se s postcovidovými pacienty setkává v ambulanci denně.

Nemocnice se zúčastnila paliativního dne v Holicích

14. září 2021

Ve čtvrtek 9. září pořádala Oblastní charita Pardubice v prostorách ZUŠ Karla Malicha v Holicích odborný kongres pod názvem Paliativní den Holice, jehož cílem bylo představit paliativní péči z různých pohledů. Zazněly přednášky lékařů více odborností, zdravotních sester, dále také prezentace statistických údajů ÚZIS na téma paliativní péče v Pardubickém kraji. Velkou odezvu měla přednáška odkrývající etické a spirituální aspekty tohoto oboru.

Novorozenecké oddělení získalo nové klokánkovací křeslo

9. srpna 2021

U předčasně narozených dětí zlepšuje zdravotní stav i psychiku, jsou pak spokojenější a klidnější. Metoda klokánkování, při které má maminka položené miminko na svém těle, je běžná i na jednotce intermediární péče Pardubické nemocnice. Díky daru od Generali České pojišťovny zde mohou nyní maminky klokánkovat na novém, k těmto účelům speciálně uzpůsobeném křesle.