„Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí“ na ORL oddělení Pardubické krajské nemocnice, a.s.

28. listopadu 2013
Lidé, kteří mají problémy se sluchem, mohou přijít na mimořádné vyšetření do Pardubické krajské nemocnice, a.s. Nadační fond Dar sluchu ve spolupráci s ušním, nosním, krčním oddělením ORL kliniky pořádá akci nazvanou „Bílá sobota – aneb komu sluchadla nestačí". Koná se v sobotu 30. listopadu 2013 od 8.00 do 14.00 hodin.

Na bezplatné vyšetření může přijít kterýkoliv zájemce, jenž má potíže se sluchem. Pouze je nutné se dopředu objednat na telefonním čísle 773 797 671. Akce bude probíhat v budově ušního, nosního, krčního oddělení (budova č. 6).

„Řada lidí podceňuje příznaky poškození sluchu a odkládá návštěvu lékaře. Toto je vhodná příležitost, kdy mohou konzultovat své obtíže a následně je řešit," řekl Jan Mejzlík, přednosta ORL kliniky Pardubické krajské nemocnice, a.s.

Zájemci v průběhu této akce absolvují konzultaci s lékařem a audiologické vyšetření. Na základě výsledků dostanou podrobné informace o závěsných nebo zvukovodových sluchadlech, sluchadlech systému Baha a v případě totální ztráty sluchu o kochleárních implantátech.

„Bílé soboty organizujeme ve spolupráci s nemocnicemi po celé České republice. Konají se záměrně vždy v sobotu. Pokud neslyšící potřebuje doprovod, nemusí si rodinný příslušník brát daný den dovolenou," uvedla Gabriela Dänemarková, ředitelka nadačního fondu.

Mgr. Dušan Korel, tiskový mluvčí
Pardubická krajská nemocnice, a.s.