Dětští pacienti si z nemocnice odnesou dárek už před Vánoci díky Kapce naděje

Dětští pacienti si z nemocnice odnesou dárek už před Vánoci díky Kapce naděje
28. listopadu 2019
Letošní Vánoce na dětské oddělení Pardubické nemocnice přijdou s předstihem. Postaral se o to Nadační fond Kapka naděje, který se rozhodl nemocným dětem zpříjemnit léčení v předvánočním období.

Na dětské oddělení již doputovala objemná zásilka s desítkami nejrůznějších hraček. Malí pacienti si z nich vyberou dárek při odchodu z nemocnice. „Jde o velice zajímavý projekt. Děti jistě s velkým potěšením přivítají, že v předvánočním čase budou mít jednoho malého Ježíška,“ pronesl primář dětského oddělení Marian Šenkeřík a dodal: „Díky Nadačnímu fondu Kapka naděje jsme v minulosti pro naše oddělení získali několik užitečných přístrojů. Velmi nás těší, že na nás, a především na naše pacienty myslí dál.“

Zásilka je výsledkem charitativní akce Studna naděje, která je společným projektem Nadačního fondu Kapka naděje a společnosti Wormelen Group. Jsou do něho zapojeny všechny prodejny hraček, jež provozuje. Lidé mohou projekt podpořit zakoupením jakékoliv hračky v kamenném obchodě nebo e-shopu Království hraček Bambule a Sparkys. Tuto hračku pak věnují do pomyslné Studny naděje, ze které jsou následně rozeslány dětem do nemocnic po celé České republice. Dorazily už i do Pardubické nemocnice, aby potěšily malé pacienty na dětském oddělení.

Další aktuality

Prosincový provoz v Nemocnici Pardubického kraje – omezení zatím platí

30. listopadu 2023

Navzdory v médiích deklarované názorové shodě mezi premiérem a lékaři v Nemocnici Pardubického kraje zatím omezení v provozu trvají, a to do doby, než dojde k uzavření dohody na celostátní i regionální úrovni. Všem pacientům se za komplikace způsobené turbulentním vývojem situace omlouváme a prosíme je v následujících dnech o trpělivost a pochopení. Konkrétní informace budeme průběžně aktualizovat na webových stránkách jednotlivých nemocnic i prostřednictvím dalších oficiálních komunikačních kanálů.

Rodiče nedonošených dětí jsou v Pardubicích součástí týmu zdravotníků

27. listopadu 2023

Zásadní změnou v přístupu k nedonošeným dětem a jejich rodičům prošlo jako první v České republice dětské a novorozenecké oddělení Pardubické nemocnice, a to díky propracovanému systému mentoringu. Ten je základním principem česko-finského projektu Close Collaboration with Parents Training (úzké spolupráce s rodiči). Dvouletý tréninkový program končí, spolupráce s finskými zdravotníky pokračuje.