Inventura omezí provoz lékárny a zdravotnických potřeb v Pardubické nemocnici

23. září 2022
Z důvodu inventury bude od 29. do 30. září omezen provoz lékárny, lékárenské pohotovosti a zdravotnických potřeb v Pardubické nemocnici. Zatímco lékárna bude uzavřena po celou dobu, lékárenská pohotovostní služba bude mimo provoz pouze ve čtvrtek a zdravotnické potřeby jen v pátek.

Ve čtvrtek 29. září bude lékárna pro veřejnost uzavřena po celý den. Pohotovostní službu zajistí po dobu omezení lékárna v přízemí Paláce Pardubice na Masarykově nám. 2799 (otevřena do 21 hodin, tel. 225 574 653), po 21. hodině pak lékárna Fakultní nemocnice Hradec Králové (Sokolská 581, HK; tel. 495 832 643, 495 834 308), která je otevřena nepřetržitě.

Příprava individuálně připravovaných léčivých přípravků, vč. konopí pro léčebné využití (tzv. IPLP) ve veřejné lékárně bude ukončena v pátek 23. září 2022. Příjem receptů na tato léčiva bude možný, k vyzvednutí však budou nejdříve v pondělí 3. října 2022.

Výdej centrových léčiv bude ukončen v úterý 27. září 2022. Opětovné zahájení výdeje bude v pondělí 3. října 2022.

Inventura uzavře také zdravotnické potřeby, a to na jeden den v pátek 30. září.