Nemocnice začnou v tomto týdnu očkovat novou vakcínou proti covidu-19

Nemocnice začnou v tomto týdnu očkovat novou vakcínou proti covidu-19
12. září 2022
Nemocnice Pardubického kraje začne už v tomto týdnu na pěti očkovacích místech ve svých nemocnicích v Pardubicích, Chrudimi, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Svitavách očkovat novou vakcínou proti onemocnění covid-19.

Ta je speciálně zaměřena na variantu omikron, která v současné době dominuje. Od vylepšené verze vakcíny si odborníci slibují, že zmírní předpokládanou další vlnu covidové pandemie.

Účinnější vakcína proti omikronu se bude používat pouze jako posilovací dávka, tedy pro 3. a 4. dávku. Jako první a druhá dávka se i nadále aplikuje původní vakcína.

Novou vakcínou se bude očkovat v Chrudimské a Orlickoústecké nemocnici v úterý 13. září, v Pardubické nemocnici ve čtvrtek 15. září a v Litomyšlské a Svitavské nemocnici v pátek 16. září.

Bližší informace je možné získat na webu www.nempk.cz.

Další aktuality

Většina infekčních onemocnění je vyléčitelná, ne pouze léčitelná. Infekční lékařství je velice perspektivní obor, říká mladý lékař

8. prosince 2022

Záněty nervového systému, diagnostika horeček včetně takových, které nemají jasný původ, virové hepatitidy, ale třeba i očkování. Rozmanitost oboru a také jeho perspektiva do budoucna byla jedním z důvodů, proč si Matěj Zdražil, lékař Pardubické nemocnice, vybral infekční lékařství jako ten „svůj“ obor.