ORL klinika nabídne vyšetření u příležitosti Světového dne sluchu

ORL klinika nabídne vyšetření  u příležitosti Světového dne sluchu
27. února 2023
ORL klinika Pardubické nemocnice uspořádá i v letošním roce tradiční akci, která se koná u příležitosti Světového dne sluchu. V sobotu 4. března 2023 nabídne v budově č. 6 veřejnosti od 8 do 11 hodin možnost orientačního vyšetření sluchu.

„Toto vyšetření umožníme pacientům starším 12 let, kteří nemají akutní obtíže, jako je například bolest či výtok z ucha, ani chronické, tedy dlouhodobé výtoky z uší, ušní šelest nebo pooperační komplikace,“ uvedla lékařka Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku (ORL) Pardubické nemocnice Michaela Bukvová.

Kdy je potřeba vyhledat odbornou pomoc?

Nedoslýchavost nebo přímo ztráta sluchu může výrazně snížit kvalitu lidského života. „Běžné denní činnosti, jako jsou například rozhovory s blízkými nebo třeba telefonování, se rázem mohou stát náročnějšími a komunikace nebo vnímání okolního světa je pak složitější. Proto je potřeba o sluch náležitě pečovat a v případě náznaků obtíží vyhledat odbornou pomoc,“ sdělil přednosta Kliniky ORL Pardubické nemocnice Jan Vodička.

S čím může pomoci Tichý svět?

Své služby zájemcům na akci v sobotu 4. března nabídne rovněž Tichý svět, organizace, která pomáhá osobám se sluchovým postižením už od roku 2006. Ztráta sluchu není konec světa. Můžeme vás podpořit v pochopení vaší aktuální situace, v hledání možností, jak ji řešit, v komunikaci s vaším okolím nebo třeba ve výběru vhodného lékaře či typu pomůcek,“ řekla vedoucí pardubické pobočky Tichého světa Tereza Pospíšilová.

Klinika ORL loni oslavila 20. narozeniny

Světový den sluchu se koná každoročně od roku 2007 pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO). Jeho cílem je celosvětově upozornit na důležitost zdravého sluchu pro plnohodnotný život. Podle údajů WHO žije na světě 466 milionů lidí s poruchou sluchu.

Klinika ORL Pardubické nemocnice pokrývá celou šíři oboru ušního, nosního a krčního lékařství, které se zabývá léčbou chorob ucha, nosu, hltanu, hrtanu a měkkých tkání krku, včetně poruch sluchu a hlasu. V loňském roce oslavila své 20. narozeniny.

Další aktuality

S chirurgickým robotem už se operuje

7. května 2024

V Pardubické nemocnici se na konci minulého týdne uskutečnila první operace využívající robotického operačního systému da Vinci Xi. Zdejší lékaři tak už například zvládli úspěšně odoperovat pokročilý nádor tlustého střeva. Samotná operace trvala přes pět hodin. Všichni čtyři pacienti, které chirurgové zatím operovali s pomocí robota, se rychle zotavují. Část už jich je v domácím léčení.