ORL klinika Pardubické nemocnice zve na preventivní vyšetření v rámci Světového dne hlasu

ORL klinika Pardubické nemocnice zve na preventivní vyšetření v rámci Světového dne hlasu
20. dubna 2022
Obtíže s hlasivkami, déletrvající chrapot nebo dlouhodobé bolesti v krku. Právě tyto varovné signály by měly člověka zavést do ordinace odborníka. ORL klinika Pardubické nemocnice se i letos připojuje ke Světovému dni hlasu, který poukazuje na prevenci a léčbu hlasivek.

Hlas je důležitým prostředkem v dorozumívání se, proto je nutné věnovat mu náležitou péči. I letos se na půdě Pardubické nemocnice uskuteční preventivní akce zaměřená na vyšetření hlasivek, která se každoročně těší velkému zájmu veřejnosti. Ve čtvrtek 21. dubna od 10 do 12 hodin bude foniatrická (hlasová) ambulance v přízemí budovy č. 6 otevřena veřejnosti i bez objednání. V tento čas bude odborník k dispozici každému, kdo má obtíže s hlasem, dlouhotrvající chrapot nebo bolesti v krku.

Další aktuality

Většina infekčních onemocnění je vyléčitelná, ne pouze léčitelná. Infekční lékařství je velice perspektivní obor, říká mladý lékař

8. prosince 2022

Záněty nervového systému, diagnostika horeček včetně takových, které nemají jasný původ, virové hepatitidy, ale třeba i očkování. Rozmanitost oboru a také jeho perspektiva do budoucna byla jedním z důvodů, proč si Matěj Zdražil, lékař Pardubické nemocnice, vybral infekční lékařství jako ten „svůj“ obor.