Primář Bureš obdržel Cenu za mimořádný přínos v oboru gerontologie

Primář Bureš obdržel Cenu za mimořádný přínos v oboru gerontologie
21. října 2014
Držitelem Ceny za mimořádný přínos v oboru gerontologie pro rok 2014 se stal MUDr. Ivo Bureš. Primář Geriatrického centra Pardubické krajské nemocnice, a.s. obdržel toto významné ocenění za zvyšování kvality života seniorů v prosazování moderního konceptu komplexní geriatrické péče. „Tuto cenu beru jako uznání všech svých dřívějších i současných spolupracovníků v Pardubické krajské nemocnici, bez nichž by koncepci kvalitní péče o seniory nebylo možné provádět," prohlásil primář Bureš.

Prestižní cenu převzal 15. října 2014 v Domu kultury města Ostravy při slavnostním zahájení XVIII. Gerontologických dnů Ostrava. Pro primáře Bureše, který je špičkovým tuzemským specialistou v gerontologii a léčbě rány, to není první ocenění tohoto druhu. Vloni v listopadu byl Českou lékařskou společností Jana Evangelisty Purkyně za celoživotní práci pro seniory a geriatrii jmenován čestným členem České gerontologické a geriatrické společnosti.

Mgr. Dušan Korel, tiskový mluvčí

Další aktuality

Většina infekčních onemocnění je vyléčitelná, ne pouze léčitelná. Infekční lékařství je velice perspektivní obor, říká mladý lékař

8. prosince 2022

Záněty nervového systému, diagnostika horeček včetně takových, které nemají jasný původ, virové hepatitidy, ale třeba i očkování. Rozmanitost oboru a také jeho perspektiva do budoucna byla jedním z důvodů, proč si Matěj Zdražil, lékař Pardubické nemocnice, vybral infekční lékařství jako ten „svůj“ obor.