Primář Bureš obdržel Cenu za mimořádný přínos v oboru gerontologie

Primář Bureš obdržel Cenu za mimořádný přínos v oboru gerontologie
21. října 2014
Držitelem Ceny za mimořádný přínos v oboru gerontologie pro rok 2014 se stal MUDr. Ivo Bureš. Primář Geriatrického centra Pardubické krajské nemocnice, a.s. obdržel toto významné ocenění za zvyšování kvality života seniorů v prosazování moderního konceptu komplexní geriatrické péče. „Tuto cenu beru jako uznání všech svých dřívějších i současných spolupracovníků v Pardubické krajské nemocnici, bez nichž by koncepci kvalitní péče o seniory nebylo možné provádět," prohlásil primář Bureš.

Prestižní cenu převzal 15. října 2014 v Domu kultury města Ostravy při slavnostním zahájení XVIII. Gerontologických dnů Ostrava. Pro primáře Bureše, který je špičkovým tuzemským specialistou v gerontologii a léčbě rány, to není první ocenění tohoto druhu. Vloni v listopadu byl Českou lékařskou společností Jana Evangelisty Purkyně za celoživotní práci pro seniory a geriatrii jmenován čestným členem České gerontologické a geriatrické společnosti.

Mgr. Dušan Korel, tiskový mluvčí

Další aktuality

Při sportu nepřeceňujte síly, radí lékař Martin Kubrycht

9. srpna 2022

Chcete v létě udělat něco pro sebe a svou fyzickou i psychickou kondici? Příjemně se odreagovat, protáhnout tělo, shodit přebytečné kilogramy nebo si zasportovat pro radost? Výborný nápad. Pohyb je zdravý a potřebný, ale je dobré také vědět, na co si dát při sportování v tomto období pozor. Odpovídá lékař Martin Kubrycht, který na kardiologickém oddělení Interní kliniky Pardubické nemocnice vede Centrum zátěžové diagnostiky a sportovní medicíny.

Zvažujete plastickou operaci? Využijte léto ke konzultaci a plánování

4. srpna 2022

Nejste spokojeni například se svými převislými očními víčky nebo vás trápí vzhled vašich prsou? Pak právě teď je ten správný čas potkat se s plastických chirurgem a vše s ním pečlivě probrat a případně naplánovat. „Nejvhodnější je provádět plastické operace na podzim nebo v zimě, kdy nesvítí tolik slunce, není takové teplo a vše se lépe hojí. Už v létě je tak dobré vše zkonzultovat a připravit,“ podotýká lékařka plastické chirurgie Pardubické nemocnice Ludmila Hýžová Šafusová, která také popsala, jak výše zmíněné operace probíhají.