Primář Sákra v rozhlasové Radioporadně hovořil o problematice kýly

26. února 2019
Hostem rozhlasové Radioporadny byl primář chirurgického oddělení Pardubické nemocnice Lukáš Sákra. Ve studiu Českého rozhlasu Pardubice hovořil o kýle.

Kýla, neboli hernie. Stav, kdy dochází k patologickému přesunu orgánu z jeho přirozeného místa. Nejčastěji orgánů dutiny břišní skrz oslabené místo břišní stěny. To bylo téma, jemuž se věnoval Český rozhlas Pardubice v pořadu Radioporadna. Do studia si pozval primáře chirurgického oddělení Pardubické nemocnice Lukáše Sákru, jenž je pověřen vedením chirurgické kliniky.

Primář Sákra v rozhovoru vyvrátil některé mylné informace, které jsou s kýlou spojeny. Posluchače seznámil s tím, jak kýla vzniká a jaké druhy existují. Hovořil rovněž o tom, proč se místa vzniku kýly liší u mužů a žen nebo jak je možné kýlu odstranit. Více se s problematikou kýly můžete seznámit v záznamu pořadu Radioporadna s primářem Lukášem Sákrou.

Záznam pořadu si můžete poslechnout zde

Archív pořadů Radioporadna s lékaři z Pardubické nemocnice