Problémy s hlasem není radno podceňovat. Objednejte se při příležitosti Světového dne hlasu na vyšetření

Problémy s hlasem není radno podceňovat. Objednejte se při příležitosti Světového dne hlasu na vyšetření
14. dubna 2021
Hlas je klíčovým prostředkem komunikace, proto je potřeba o něj náležitě pečovat. Dobrou příležitostí, kdy se na něj zaměřit, může být Světový den hlasu. Ten se bude konat v pátek 16. dubna 2021 a již tradičně se k němu připojí i Klinika otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Pardubické nemocnice, která nabídne možnost objednání k bezplatnému preventivnímu vyšetření.

Cílem Světového dne hlasu je zvýšit informovanost veřejnosti a zlepšit prevenci v oblasti hlasu. Ať už se jedná o chrapot, nebo jiné, nově vzniklé obtíže s hlasem, není radno tyto problémy podceňovat, protože mohou značit i závažnější problém.

Preventivní vyšetření u specialistů

Každý, kdo trpí hlasovými obtížemi, tak může v rámci Světového dne hlasu kontaktovat ORL kliniku Pardubické nemocnice a objednat se ke specialistům – foniatrům na preventivní vyšetření. Objednávat se bude možné 16. dubna mezi 10. a 13. hodinou na telefonním čísle +420 466 015 306.

Další aktuality

S chirurgickým robotem už se operuje

7. května 2024

V Pardubické nemocnici se na konci minulého týdne uskutečnila první operace využívající robotického operačního systému da Vinci Xi. Zdejší lékaři tak už například zvládli úspěšně odoperovat pokročilý nádor tlustého střeva. Samotná operace trvala přes pět hodin. Všichni čtyři pacienti, které chirurgové zatím operovali s pomocí robota, se rychle zotavují. Část už jich je v domácím léčení.