Radiodiagnostické oddělení bude pořádat kurzy UZ navigované centrální kanylace

Radiodiagnostické oddělení bude pořádat kurzy UZ navigované centrální kanylace
24. srpna 2016
Radiodiagnostické oddělení Pardubické nemocnice ve spolupráci s Radiologickou klinikou FN Hradec Králové pořádá kurzy UZ navigované centrální kanylace.

Kurzy se budou konat 20. září 2016 a 13. prosince 2016 od 8.15 hod. v seminární místnosti RDG oddělení Pardubické nemocnice (budova č. 14, I. patro). V programu jsou dva přednáškové bloky a dva workshopy.

Odborný garant kurzu je MUDr. Vendelín Chovanec, Ph.D. (Radiologická klinika FN Hradec Králové, RDG oddělení Pardubické nemocnice). Bude zároveň jedním z lektorů, dalšími jsou MUDr. Jan Hájek, Ph.D., a MUDr. Pavel Chytrý z RDG oddělení Pardubické nemocnice.

Vzdělávací akce je pořádaná dle Stavovského předpisu ČLK č. 16, bude zařazena do systému celoživotního vzdělávání lékařů a ohodnocena 3 kredity. Kurz je určen pro 10-11 účastníků – lékařů a je bez poplatku.

Případné dotazy – telefon 466 013 316 (MUDr. J. Hájek, MUDr. V. Chovanec).

Závaznou přihlášku obsahující jméno, oddělení, telefon, email zasílejte na emailovou adresu j.hajek@nemocnice-pardubice.cz. Do přihlášky uveďte, ve kterém z výše uvedených termínů chcete kurz absolvovat.

Další aktuality

Většina infekčních onemocnění je vyléčitelná, ne pouze léčitelná. Infekční lékařství je velice perspektivní obor, říká mladý lékař

8. prosince 2022

Záněty nervového systému, diagnostika horeček včetně takových, které nemají jasný původ, virové hepatitidy, ale třeba i očkování. Rozmanitost oboru a také jeho perspektiva do budoucna byla jedním z důvodů, proč si Matěj Zdražil, lékař Pardubické nemocnice, vybral infekční lékařství jako ten „svůj“ obor.