Radioporadna se věnovala tématu nedoslýchavosti a obtížím se sluchem

Radioporadna se věnovala tématu nedoslýchavosti a obtížím se sluchem
23. prosince 2017
Obtíže se sluchem. To bylo téma Radioporadny Českého rozhlasu Pardubice s hostem z Pardubické nemocnice.

K mikrofonu ve studiu Českého rozhlasu Pardubice opět usedl host z Pardubické nemocnice. tentokrát jím byl přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Jan Vodička. V pořadu Radioporadna se věnoval tématu nedoslýchavosti a obtíží se sluchem. Tedy problematice, která může významně ovlivnit kvalitu života nemocného.

„Nedoslýchavost je velice široký pojem. V podstatě se jedná o jakékoliv potíže, které způsobují, že neslyšíme tak jako zdravý člověk,“ říká přednosta Vodička, který v průběhu pořadu hovořil mimo jiné o stupních nedoslýchavosti, o průběhu vyšetření a samotné léčby, nebo třeba o správné péči o uši.

Záznam Radioporadny o nedoslýchavosti s přednostou ORL kliniky si můžete poslechnout zde.

Archív pořadů Radioporadna s lékaři z Pardubické nemocnice

Další aktuality

S chirurgickým robotem už se operuje

7. května 2024

V Pardubické nemocnici se na konci minulého týdne uskutečnila první operace využívající robotického operačního systému da Vinci Xi. Zdejší lékaři tak už například zvládli úspěšně odoperovat pokročilý nádor tlustého střeva. Samotná operace trvala přes pět hodin. Všichni čtyři pacienti, které chirurgové zatím operovali s pomocí robota, se rychle zotavují. Část už jich je v domácím léčení.