Radioporadna se věnovala tématu nedoslýchavosti a obtížím se sluchem

Radioporadna se věnovala tématu nedoslýchavosti a obtížím se sluchem
23. prosince 2017
Obtíže se sluchem. To bylo téma Radioporadny Českého rozhlasu Pardubice s hostem z Pardubické nemocnice.

K mikrofonu ve studiu Českého rozhlasu Pardubice opět usedl host z Pardubické nemocnice. tentokrát jím byl přednosta Kliniky otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Jan Vodička. V pořadu Radioporadna se věnoval tématu nedoslýchavosti a obtíží se sluchem. Tedy problematice, která může významně ovlivnit kvalitu života nemocného.

„Nedoslýchavost je velice široký pojem. V podstatě se jedná o jakékoliv potíže, které způsobují, že neslyšíme tak jako zdravý člověk,“ říká přednosta Vodička, který v průběhu pořadu hovořil mimo jiné o stupních nedoslýchavosti, o průběhu vyšetření a samotné léčby, nebo třeba o správné péči o uši.

Záznam Radioporadny o nedoslýchavosti s přednostou ORL kliniky si můžete poslechnout zde.

Archív pořadů Radioporadna s lékaři z Pardubické nemocnice

Další aktuality

Většina infekčních onemocnění je vyléčitelná, ne pouze léčitelná. Infekční lékařství je velice perspektivní obor, říká mladý lékař

8. prosince 2022

Záněty nervového systému, diagnostika horeček včetně takových, které nemají jasný původ, virové hepatitidy, ale třeba i očkování. Rozmanitost oboru a také jeho perspektiva do budoucna byla jedním z důvodů, proč si Matěj Zdražil, lékař Pardubické nemocnice, vybral infekční lékařství jako ten „svůj“ obor.