Rekonstrukce nadjezdu přinese dopravní omezení na několik měsíců

26. února 2021
Na začátku března začne dlouho plánovaná rekonstrukce a modernizace nadjezdu v Kyjevské ulici, který spojuje nemocnici s centrem města. Nadjezd bude uzavřen od 7. března, práce na něm by měly skončit v listopadu 2021. Ještě před samotnou uzavírkou se bude 1. a 2. března demontovat ostrůvek před hlavním vjezdem do nemocnice. Je proto nutné počítat na začátku příštího týdne s možnými komplikacemi v dopravě při příjezdu do nemocnice.

Uzavírka nadjezdu zkomplikuje pacientům na řadu měsíců dopravu do nemocnice. Omezení se dotknou provozu linkové dopravy i přijíždějících vozidel, která budou muset využít náhradní objízdnou trasu. Navíc dojde k úbytku části parkovacích míst v okolí nadjezdu. Zvláštní objízdnou trasu budou využívat vozy Zdravotnické záchranné služby. Pro ně bude po dobu rekonstrukce povolen vjezd na lávku pod Vinicí a do areálu nemocnice budou vjíždět dolní nebo hlavní vrátnicí.

Informace pro řidiče

Pro automobily bude ulice Kyjevská uzavřena u hlavní vrátnice. Před ní se budou otáčet autobusy městské hromadné dopravy. Ke spodní vrátnici bude vjezd vozidlům nadále umožněn. Obousměrná objízdná trasa pro automobily povede po Dašické a Staročernské ulici na Černou za Bory a odtud, po odbočení na kruhovém objezdu, po Průmyslové ulici až k její křižovatce s Kyjevskou ulicí. Pacienti musí počítat se změnami v parkování v okolí nemocnice, například část Východní ulice podél areálu Tesly, přiléhající k nadjezdu, bude uzavřena. Zákaz zastavení i stání bude po dobu rekonstrukce platit i v ulici Ke Kamenci, kterou budou projíždět vozy městské hromadné dopravy.

Veřejná doprava

Upraven bude také provoz městské hromadné dopravy. Přímé spojení s nemocnicí bude jako jediná zajišťovat linka 2, ale pouze každým druhým spojem. Střídavě bude končit buď před areálem nemocnice, kam dojede po objízdné trase přes nadjezd v Černé za Bory, nebo ve Štrossově ulici, odkud pojede ulicí Ke Kamenci zpět do centra. Zastávku Štrossova obslouží rovněž linka 28. Změny se dotknou nejen linek jezdících přes nadjezd (2, 12, 22, 27, 28 a 99), ale také linky 1. Ta bude zkrácena pouze na úsek Jesničánky – centrum města. Uzavírka nadjezdu bude mít dopad i do linkové dopravy, protože autobusy společnosti ARRIVA, zajišťující spojení Pardubic s okolními obcemi, nebudou v době uzavírky obsluhovat zastávku Pardubice, nemocnice.

Více informací o změnách v městské hromadné dopravě najdete na webových stránkách Dopravního podniku města Pardubice: https://www.dpmp.cz/cestovani-mhd/aktualne-z-dopravy/blizi-se-uzavirka-nadjezdu-u-nemocnice-78.html