Světový den sluchu – objednejte se na vyšetření

Světový den sluchu – objednejte se na vyšetření
26. února 2021
Na 3. března připadá každoročně Světový den sluchu, který se snaží upozornit na důležitost zdravého sluchu. K jeho poškození může dojít nejen vlivem stáří, ale také používáním hlasité audiotechniky. K akci se každoročně připojuje i ORL klinika Pardubické nemocnice, kde je možné si nechat sluch bezplatně vyšetřit a konzultovat možnosti řešení nedoslýchavosti.

Nedoslýchavost se zpočátku projevuje problémy s porozuměním řeči při rozhovoru nebo telefonování. Na místě je v takovém případě konzultace s lékařem a vyšetření tónovou audiometrií. Pokud Vy nebo někdo z vašich blízkých trpíte poruchou sluchu, můžete se v rámci osvětové akce vyhlašované Světovou zdravotnickou organizací objednat na vyšetření do specializované poradny pardubické ORL kliniky na telefonním čísle +420 466 015 306 dne 3. března mezi 10. a 13. hodinou.

Další aktuality

Většina infekčních onemocnění je vyléčitelná, ne pouze léčitelná. Infekční lékařství je velice perspektivní obor, říká mladý lékař

8. prosince 2022

Záněty nervového systému, diagnostika horeček včetně takových, které nemají jasný původ, virové hepatitidy, ale třeba i očkování. Rozmanitost oboru a také jeho perspektiva do budoucna byla jedním z důvodů, proč si Matěj Zdražil, lékař Pardubické nemocnice, vybral infekční lékařství jako ten „svůj“ obor.