Odběr pupečníkové a placentární krve

Pupečníková krev je krev, která se nachází v pupeční šňůře miminka. Je bohatým a cenným zdrojem tzv. kmenových buněk, které mají oproti jiným kmenovým buňkám v těle mimořádně vysokou schopnost množit se a obnovovat nemocí poškozenou tkáň. Tyto kmenové buňky mohou zachránit život nebo zmírnit průběh různých onemocnění.
Pod dohledem Státního ústavu pro kontrolu léčiv zajišťujeme odběry pupečníkové krve ve spolupráci s rodinnou bankou pupečníkové krve Cord Blood Center CZ, s. r. o. a s Národním centrem pupečníkové krve.
Máte-li zájem o odběr dle vašeho výběru včas, kontaktujte jednu z těchto společností, kde získáte veškeré informace.
 
Cord blood center CZ, s. r. o.
Bezplatná telefonní linka: 800 900 138
 
Národní centrum pupečníkové krve
  • odběr autologní pupečníkové krve
  • oděr autologní tkáně pupečníku

Podrobné informace o možnostech odebrání, vyšetření, zpracování, skladování i samotného použití najdete zde: www.pupecnikovakrev.cz

Infolinka: 800 682 522

Autologní pupečníková krev z laboratoří Národního centra pupečníkové krve byla poprvé využita k léčbě poškození mozku v důsledku tonutí. Národní centrum pupečníkové krve je partnerem Nadačního fondu Pupendo – krev pro život. Cílem nadačního fondu je dostat do povědomí veřejnosti informace o uchování pupečníkové krve a pomáhat rodinám, kde se vyskytla závažná onemocnění, které by případná léčba pomocí pupečníkové krve mohla zmírnit či úplně eliminovat.

 
 

Odběr se provádí ve třetí době porodní po přestřižení pupeční šňůry. Odběr je naprosto bezbolestný a nepředstavuje žádné riziko pro dítě, ani pro maminku. Při odběru pupečníkové krve není ale možné nechat dotepat pupečník, k jeho přerušení dochází bezprostředně po porodu dítěte.